Zeybekçi: O oyuna asla girmeyiz

5743fc4167b0a95a982ec91b Zeybekçi: O oyuna asla girmeyiz

Dolardaki artışın endişe ve kaygı tabanlı oynama olduğunu belirten Ekonomi Bakanı Zeybekçi, “Burada en ufak bir müdahale bizi oyuna çekmek demektir. Oyun başlamış olur. O oyuna asla girmeyiz” diye konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolardaki keskin hareketleri değerlendirerek, “Burada en ufak bir müdahale bizi oyuna çekmek demektir. Oyun başlamış olur, şov başlamış olur. O oyuna asla girmeyiz” dedi. Zeybekci, Merkez Bankası’nın da son 7 aydır hiç dövizle muhatap olmadığının, ihale yapmadığının altını çizdi. İran seyahati dönüşünde gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Zeybekci, dolardaki artışın endişe, kaygı tabanlı oynama olduğunu kaydederek, “Acaba artar mı süreci. Kendisi o hareketi yapar sonra tekrar sadeleştirir. Dalga boyu fazla değil” dedi.

Türkiye’nin açıklara ve zayıf olduğu noktalara bakması gerektiğini söyleyen Zeybekci, “ ‘Çok güçlüyüz, süperiz’ değiliz. Tedbiri aldığımız, zayıflıkları bildiğimiz sürece bize bir şey olmaz. Afet senaryolarını iyi yapmak lazım. Tedbir alınca canımı yakabiliyor mu, yakamıyor mu. Bu bizi nezle yapar, grip yapar ama bir şey olmaz” dedi. S&P’nin not görünümünü pozitife çevirmesini de değerlendiren Zeybekci, “Başka ülkelerin Türkiye’den daha fazla göze battığını gördüler. Diğerlerini de indirmesi gerekecekti. Böyle bir düzeltme yaptılar. Bu kuruluşların söylediğini dikkate almak lazım. Belki bizim ıskaladığımız, Türkiye faydasına olan şeyler vardır” diye konuştu.

08 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap