“Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nde Kalmasını İstiyoruz.”

Sigmar Gabriel açıklamaları..

Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel hafta sonu  Reuters’e açıklamalarda bulundu. Yunanistan’da 25 Ocak’ta erken seçime gidilecek olması, seçim yarışını önde götüren SYRIZA partisi kaynaklı endişeleri yükseltiyor. SYRIZA politikası itibariyle Euro karşıtı bir parti olarak dikkat çekiyor. Yunanistan’ın Euro’dan çıkışının tartışıldığı, Almanya’nın bu konuda hazırlık yaptığı haberleri yakın dönemde basına yansımıştı.

 

Der Spiegel’de yer alan haber Almanya’nın “Grexit” hazırlığında olduğu yönündeydi. Ayrıca haberin dayandırıldığını iddia ettiği rapora göre Merkel ve Maliye Bakanı Schaeuble’nin düşünceleri olası bir çıkışın yönetilebilir bir durum olduğunu düşünüyordu. Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nde kalması konusundaki isteğine açıklamasında yer verdi. Aksi yönde bir planın olmadığını da vurguladı.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap