Yunanistan’da Uzlaşı..

Yunanistan’da henüz uzlaşı sağlanamadı.

Yunanistan ve Eurogroup arasındaki görüşmelerde herhangi bir uzlaşı sağlanamamıştı.  Yunanistan’ın hali hazırda yararlandığı yardım paketinin süresi 28 Şubat itibariyle doluyor. Bu nedenle ülkenin yeni bir anlaşmaya varması gerekiyor. 17 Şubat itibariyle basına sızan gelişmeler arasında mevcut programın süresinin altı ay daha uzatılacağı iddia ediliyor. Böylelikle Yunanistan ve Eurogroup arasında uzlaşı sağlanması için daha fazla zaman verilmiş olacak.

 

Avrupa Merkez Bankası yetkilileri 18 Şubat Çarşamba günü itibariyle bir araya gelerek, Yunan bankalarının ELA’ya erişimi (Emergency Liquidity Assistance) konusunu devam ettirmeyi veya durdurmayı tartışacak. Yunan bankaları acil likidite ihtiyacı durumunda ELA’ya başvurmaktaydı. Normal şartlar altında 5 Mart’a kadar Yunan bankalarının ELA’ya erişim imkanı bulunuyor.

 

Yunanistan’ın borçlarını çevirebilmesi için 2015 yılında 21 milyar euroya ihtiyacı bulunuyor. Konu hakkında 10 Şubat tarihli notumuz.

https://parahaberi.com/tr/haberler/110907/yunanistan-batacak-mi

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap