Yunanistan Batacak mı?

21 milyar euro gerekiyor..

Yunanistan’ın 2015 yılını temerrüde düşmeden tamamlayabilmesi için 21 milyar Euro ($23.8 milyar) gibi bir tutara ihtiyacı bulunuyor. 2015 yılı itibariyle 15.57 milyar euro anapara ödemesi, 5.36 milyar euro faiz ödemesi bulunuyor. Yunanistan’ın 2015 yılı itibariyle borçlarını çevirmek için finansman ihtiyacı bulunuyor. IMF 2015 yılı itibariyle 6.9 milyar euro, ECB ise 7 milyar euro tutarında uzun vadeli finansman sağlıyor.

 

Syriza yönetimin kemer sıkma konusunda duruşu önceki yönetime göre daha katı, bu nedenle kamu finansmanının ilerleyen dönemde bozulma riski daha yüksek.

57750-greece Yunanistan Batacak mı?

Yunanistan’da üç yıllık tahvil faizi 9 Şubat tarihi itibariyle 300 baz puandan fazla yükselmiştir. Böylelikle 2012 yılında borç yapılandırmanın gerçekleştirildiği dönem seviyelerine yaklaşmıştır. Yunanistan’da kısa dönemli tahvil faizleri uzun dönemli faizlerin de üzerine yükselmiştir. Bu durum kreditörlerin yeni bir saç traşından endişe ettiğini gösteriyor olabilir.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap