Yukarı yönlü trend bozuldu mu?

ABD piyasalarındaki satışı yukarı yönlü trendin bozulmasından ziyade teknik bir düzeltme olarak görüyoruz. Fed’in güvercin taklaları atmaya devam ettiği mevcut konjonktürde hisse senedi piyasalarındaki yükseliş trendinin tersine dönmesi ihtimalini düşük görüyoruz.
Asya piyasalarının seyri de görüşümüzü destekliyor. Güçlü Çin inşaat sektörü verileri ve Japonya sanayi üretimindeki toparlanma sonrası Asya hisse senetleri ve demir cevheri fiyatları yükseliyor. Avrupa piyasalarında hafif yukarı yönlü bir açılış bekleniyor.
Yüksek betalı Türkiye hisse senetleri küresel risk iştahındaki düzelmeden payına düşeni almaya devam edecek. 14-21 Temmuz haftasında hisse senedine 250mn dolar, tahvile 1,9 milyar dolar ile Mart 2013’ten beri en güçlü portföy girişi yaşandı. Artan emtia fiyatları dolayısıyla Türkiye’ye ilgi kısmen azalabilir ancak piyasalarda yukarı yönlü trendin devam etmesini bekliyoruz

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

31 Jul 2017

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap