Yatırımcı Petrol Fonundan Kaçıyor

Petrol ETF Çıkışları

ABD’de işlem göre Petrol Borsa Yatırım Fonu (USO: ETF) WTI petrol fiyatının performansını yatırımcıya yansıtan bir yatırım aracıdır. Henüz tamamlamış olduğumuz 2015 yılının ikinci çeyreğinde söz konusu fondan para çıkışı 1.02 milyar dolar seviyesiyle 2009 yılı ilk çeyreğinden bu yana en büyük çıkış olarak kaydedildi. WTI petrol fiyatları Haziran ayında sadece 5 dolarlık bir marjda dalgalanırken 19 ayın en sakin dönemini geçirdi.

 

WTI petrol fiyatları Mayıs ve Haziran’da Nisan ayında gerçekleştirdiği %25’lik yükselişe ulaşamadı. Nisan ayında petrol fiyatları ABD petrol kulesi sayısının 2010’dan bu yana en düşük seviyeye gerilemesiyle birlikte yükselmişti. Diğer yandan OPEC arzı artmaya devam etmekteydi.

 

Yatırımcıların petrol borsa yatırım fonundan çıkışı, petrol fiyatlarının mevcut seviyelerini yatırımcıların fırsat gördüğünü gösterebilir.

137560-11 Yatırımcı Petrol Fonundan Kaçıyor

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap