”Yatırım Gurusu’ndan Mobilya Devine Yatırım”

Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak bilinen Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius, Türkiye piyasalarında yatırım fırsatı arayışında olduğunu söyledi.

Do%C4%9Fta%C5%9F%20Kelebek%20Logo ''Yatırım Gurusu'ndan  Mobilya Devine Yatırım''

Yatırım gurusu Mobius Türkiye’de mobilya sektörünün öncülerinden Doğtaş Kelebek mobilyaya yatırım yapmaya karar verdi.

Yapılan açıklama şöyle;

Doğtaş Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“DGKLB”)’nin geri alım yoluyla sahip olduğu Şirket sermayesinin %1,69’una tekabül eden toplam 3.524.082 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 1,35 TL fiyatla alıcı Franklin Templeton Investments’a Kurumumuz aracılığıyla (alıcı ve satıcı üye) toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacaktır. 

Satılacak 3.524.082 TL nominal değerli paylar halihazırda “Borsa’da işlem gören nitelikte”dir.  

Söz konusu işlemde beher pay bedeli başvuru tarihi itibariyle bir önceki haftanın son iş gününden geriye doğru ağırlıklı ortalama fiyatlar alınarak belirlenmiştir. 

Satış işleminin 30.12.2016 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank ve MKK nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. 

Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat vb. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır. 

Söz konusu işlemin Borsanız Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları kapsamında gerçekleştirilmesi hususunu değerlendirmelerinize sunarız.

29 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap