Yapay Zeka İnsanlığın Kurtuluşu mu Sonu mu ?

Önce bir soru ile başlayalım sizce evrendeki en karmaşık nesne nedir ?

Bu cevap bize çok yakın çünkü cevap insan beyni

Bilinen en karmaşık şebekeler en güçlü sistemlerde insan beyni ile baş edemiyor. yapay zekanın amacı bunu değiştirebilmek amaç robot icat etmek değil, insan beyni gibi düşünebilen çalışabilen bir sistem yaratmak. Bu hedefe ulaşmak için çok ciddi bir aşama gerekiyor.

basit yapay zeka ürünleri şuan da mevcut.

-Iphone siri uygulaması
-facebook un arkadaş tavsiyeleri gibi
-evimizde otomobilde ve hava trafik kontrolunde
shutterstock_317361941_artificial_intelligence Yapay Zeka İnsanlığın Kurtuluşu mu Sonu mu ?

yapay zeka insan beyninden daha iyi bir şekilde çalışabiliyor. bir yapay zeka robotunun dünya santranç şampiyonunu yenmesi gibi. ama dama oynamasını isterseniz işe nerden başlayacağını bilmesi imkansız. öğrenmeye ihtiyacı. insan gibi düşünebilen öğrenebilen ve kendini geliştirebilen insan üstü bir dahi.

temel sorun

bilgisayar zekası eğer mümkün ise bilim adamları 2050 yılına kadar bunu görebileceğimizi düşünüyor. Eğer bu süper insanları yaratabilirsek kimi kesim için insanlığın kurtuluşu, diğer kesim için dünyanın sonu olarak düşünülüyor.

Her durumda yapay zeka geliştirilebilirse , dünyanın eskisi gibi olmayacağı aşıkar.

Bu süper insanların borsada olduğunu bir düşünsenize ?

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap