Yapay zeka hakkında tüylerinizi ürpertecek 10 gelişme !

10-  apple ın siri si bizimle kadın sesiyle iletişime geçmektedir. 

9- evcil hayvanlarınızın yerini alacaklar. evcil hayvanları hepimiz severiz. fakat belli dezavantajları vardır. Evi dağıtıyorlar, kirletiyorlar ve malesef bir gün ölüyorlar. Çare yapay zekaya sahip evcil robotlar. Önümüzdeki 10-15 yılda dezavantajı olmayan bu evcil robotları evlerde görebileceğiz.

8- Tamire gerek duymaz. Yapay zeka kendi tamirini kendisi yapar.Korkunç olan yanı eğer 2 ayağını aynı anda kaybetse bile deneme yanılma yöntemiyle ayaklarını yeniden yerine getirebilir.

7- Yazı yazabiliyorlar.Hava durumu tahmini yapan enstitülerin ve deprem araştırma merkezlerinin raporları genelde yapay zeka yöntemiyle tahmin ediliyor.Tüm rakamlara ve bilgilere ulaşan yapay zeka, bunu herkesin okuyabileceği şekle sokarak medya ile paylaşıyor. İleride youtube videoları bile hazırlayacak.

6- Çok iyi kumar oynar. Yapay zeka oyun alanına 1997 de dünya satranç şampiyonunu yenerek girdi. 2015 yılında ise TEXAS HOLDEM poker oyununda insanlarla girdiği turnuva yarışını 4. bitirmeyi başardı.

5- Sizinle aşk yaşar. Daha doğrusu sizi kendisine aşık eder. Çünkü neyi sevip sevmediğinizi herkesten daha iyi bilir.

4- Öğrenerek kendini geliştirebilir.Google şirketinin geliştirdiği yapay zeka programı atari oyunlarını öğrendi hatta bazı oyunlarda dünyanın en iyi oyuncularını geride bıraktı.

3- İnsanlardan daha akıllı hale gelecek. 2014 yapay zeka programı 1930da bir matematik profesörünün ortaya attığı ve hala çözülemeyen matematik sorusunu çözdü.İşin ilginç tarafı ise matematikçilerin cevabını kontrol edememesidir. Çünkü çözüm dosyası 13 GB tır. Bugüne kadar ki tüm Wikipedia makaleleri 10 GBdir.

2- Nutilius yapay zeka programı geleceği tahmin etmek üzere programlanmış. Yazılım Bin Ladinin saklanacağı yeri önceden tahmin etmiş.

1- Stephen Hawking , Bill Gates  gibi teknoloji dehaları yapay zekanın ilerde tehdite dönüşeceğine inanıyor.

Belki de Matrix ve Terninatör filmleri gerçekten çok uzak değillerdir. 

30 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap