Yabancıların gözü o hissenin üzerinde

Borsa İstanbul 100 bin seviyesinin üzerine çıkarken yabancı payı %60 küsür seviyelerinde olan Bist’te DOAŞ Doğuş Otomotiv hisselerine de yabancıların ilgisi oldukça yüksek. Gelişmekte olan ülke piyasalarına göre Borsa İstanbul hala %17 seviyelerinde iskontolu. Bu da 1 yılın en çok kazandıran enstrümanı olan Bist100 e olan ilgilinin devam ettiğini gösteriyor.

9.66 seviyelerinden işlem gören Doaş hisselerinin performansı bu yıl itibariyle %10 luk bir artışta. 8.31 seviyesi olan 2017 ocak en düşük seviyesinden Doaş 9.79 seviyesine kadar yükseldi. ilk 3 aylıkta 28.2 milyon TL kar açıklayan şirket , geçen sene aynı dönemde 47 milyon TL kar açıklamıştı. Şirket 1 yıllık performansında ise 12.30 seviyesi olan güçlü direncine doğru yukarı trend arayışında.

 

En son gelen haberler arasında

 

1 -Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi’ne 4 ödül birden
Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi (DİM), Londra’da düzenlenen Contact Center World Awards EMEA bölgesi finallerinden 4 ödülle döndü.
2- MSCI endeks değişiklikleri açıklandı
Dünyanın önde gelen endeks yapıcılarından MSCI, endekslerinde 31 Mayıs
2017 gece yarısından itibaren geçerli olacak değişiklikleri açıkladı.

Buna göre; MSCI Global Small Cap Endeksi’nin Türkiye bölümünden 8 hisse
çıkarılırken 3 adet ekleme ypıldı.

MSCI Global Small Cap endeksine; Kordsa, Logo Yazılım ve Türk Traktör alındı,
Bizim Toptan, Doğuş GYO, Doğuş Otomotiv, Ege Endüstri, Konya Çimento, Pınar
Süt, Şekerbank Torunlar GYO ise çıkarıldı.

Öte yandan MSCI Global Standart Endekslerinde Türkiye bölümüne Aselsan
eklenirken çıkarma yapılmadı.

3-

Şirketimizin %49 oranında paya sahip olduğu ve faaliyetleri durdurulmuş olan Meiller Doğuş Damper Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne ilişkin yeni bir gelişme bulunmamaktadır.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap