Yabancılar hisse satmaya devam etti

Yurtdışında yerleşik kişilerin…

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki devlet iç borçlanma senedi (DİBS) portföyü Brexit oylamasından bir hafta önce bir önceki haftaya göre piyasa fiyatı değişimi ve kur farkından arındırılmış olarak 264.6 milyon dolar azaldı.

TCMB’nin internet sitesinde yer alan verilere göre, yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse portföyü ise aynı dönemde net 188.8 milyon dolar azaldı.

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki DİBS stoku 17 Haziran haftası itibarıyla 35.24 milyar dolar oldu. Verilere göre, 10 Haziran haftasında DİBS stoku 36.04 milyar dolar, arındırılmış çıkış tutarı 60.6 milyon dolar olmuştu.

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse senedi stoku ise 17 Haziran haftası itibarıyla 43.62 milyar dolardan 41.8 milyar dolara geriledi.

-businessht

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap