USDCHF Teknik Analizi

USDCHF, aşağı yönlü trend içerisinde hareket ediyor.

USDCHF, aşağı yönlü trend içerisinde hareket ediyor. Kısa vade alçalan takoz formasyonu oluştu. 0,9208’in üzerinde 34 günlük ortalama ve formasyonun üst seviyesinin bulunduğu bölge hedeflenebilir. Formasyonda yaşanacak aşağı yönlü bir kırılmada 0,9090 ve yukarı yönlü yaşanacak bir kırılmada 0,96 hedeflenebilir.

Bugün ABD’den gelecek olan ADP İstihdam Değişimi verisi Cuma günü açıklanacak olan Tarım Dışı verisine öncü olarak görüldüğünden, beklenenden iyi gelen bir veri hafta boyunca alış baskılarının hissedilmesine, düşük gelen bir veri işe satış baskılarının hissedilmesine neden olabilir.

Takip edilmesi gereken bir haber de Yunanistan’ın bu hafta içerisinde ödemesi gereken borcunu ödeyip ödeyemeyeceği. Frank’ın kısmen güvenli liman olarak görülmesi, olumsuz bir haberde pariteyi aşağıya taşıyabilir. Ancak bu durumda EURUSD’da görülebilecek bir düşüş ile Dolar Endeksinde yaşanacak olan yükseliş USDCHF’de yukarı yönlü bir baskı oluşturacaktır. Bu sebeplerle dalgalı hareketler oluşabilir.

102769-usdchf USDCHF Teknik Analizi

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap