USD/TRY & EUR/TRY Analizi

eur-usd-paritesi USD/TRY & EUR/TRY Analizi

Yeni yılın ilk işlem gününde, dış piyasa kapalı ancak yurtiçi piyasalar kaldığı yerden devam ediyor. Hafta sonu İstanbul’da yaşanan terör olayı nedeniyle TL varlıklar üzerinde negatif baskı sürüyor. Bu nedenle, dış piyasanın kapalı olmasına karşın kurlardaki oynaklık sürüyor. Yarın sabah, Türkiye’den enflasyon rakamları takip edilecek. ABD’den imalat PMI verisi açıklanacak. Yarın, Türkiye’den açıklanacak enflasyon rakamları önemli olabilir. Aralık ayına yönelik açıklanacak enflasyonda bir önceki aya göre artış beklentisi olduğu görülmekte. Beklentiler doğrultusunda enflasyonda bir artış TL açısından pek olumlu yorumlanmayabilir.
Dolar/TL paritesini teknik olarak ele aldığımızda, 3.55 seviyesini zorlayan parite bu direncin üzerine daha tam anlamıyla geçmiş değil. Eğer, bunu başarırsa bu durumda 3.60 direncine doğru yolculuk izleyebiliriz. Geri çekilmelerde, 3.5250 ara destek, 3.50 ana destek noktası olarak takip edilebilir.
Teknik olarak EUR/TL paritesi, 3,70 seviyesinin üzerinde seyrediyor. Bu seyrini koruması, 3.72-3.73 aralığına doğru ivmelenmesini kolaylaştırabilir. Geri çekilmelerde, 3.70 seviyesinin altında kalıcı seyirler 3.6870-3.6750 aralığına doğru düşüşlere neden olabilir.

-integral menkul

02 Jan 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap