Logo reklamı

Türkiye'deki sosyal medya reklam yatırımları 2017'de %29 büyüdü

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

IAB Türkiye'nin raporuna göre, 2017'de sosyal medya reklam yatırımları 2016'ya kıyasla yüzde 29,67 artış göstererek 340 milyon TL'nin üzerine çıktı. Decoder Academy, her geçen gün yatırım ve ilginin arttığı bu alanda kendini geliştirmek isteyenleri Social Media Bootcamp eğitimine davet ediyor

Alanlarında uzman profesyonellerin bir araya gelmesiyle kurulan eğitim platformu Decoder Academy, düzenli olarak gerçekleştirdiği eğitimlerine Social Media Bootcamp eğitimi ile devam ediyor. Eğitim kapsamında,sosyal mecraların etkileşim algoritmaları, içerik ve medya ile doğru ve efektif kullanma yöntemleri gibi önemli konular ele alınacak.

Dijital, televizyondan sonra markaların ikinci tercihi olmaya devam ediyor
Türkiye'de genç nüfus oranının yüksek olması dijital alanda yatırım ve çalışmaların gelişimi için fazlasıyla potansiyel barındırıyor. IAB Türkiye'nin raporuna göre, 2017'de sosyal medya reklam yatırımları 2016'ya kıyasla yüzde 29,67 artış göstererek 340 milyon TL'nin üzerine çıktı. Ayrıca Reklamcılar Derneği ve Deloitte işbirliğiyle hazırlanan medya ve reklam yatırımları tahmini raporuna göre, medya yatırımlarında en büyük payı yüzde 47,8 ile televizyon kuruluşları oluştururken, dijital mecralar ise yüzde 25,9'a yükseldi. Bu sonuçlar önümüzdeki dönemde de dijitalin etkisini daha fazla hissettireceğini gösteriyor.

Sosyal medyayı en iyi şekilde yönetmenin detaylarını uygulamalı öğrenin
Günümüzde hızla gelişen ve her kesim tarafından fazlasıyla kullanılan sosyal medya kanalları, doğru yönetildiğinde işletmelere marka imajından, doğrudan satışa kadar birçok fırsat sağlıyor. Dijital pazarlama alanına pek çok marka ve ajansa danışmanlık yapan, Geekyapar'ın kurucusu Can Sungur ve birçok büyük markanın sosyal mecralardaki reklam kampanyalarının yönetimi ve optimizasyonundan sorumlu iProspect Performans Pazarlaması Direktörü Mesut Şefizade, eğitimi uygulamalı olarak gerçekleştirecek. Eğitimde, sosyal meddya kanallarını doğru kullanma yöntemleri strateji, içerik ve reklam boyutlarından ele alınarak, uygulamalı kampanya kurulumu ile pratik yapılması sağlanacak.

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*