Türk Telekom’un talibi Ferit Şahenk mi?

1212918_620x410 Türk Telekom'un talibi Ferit Şahenk mi?

Bir süredir GSM sektöründe bir atama furyasıdır gidiyor. Son bir yıl içinde Türkiye telekom sektörünün büyük oyuncularının CEO koltuklarındaki isimler değişti. Önce Turkcell’de Kaan Terzioğlu dönemi başladı

Bu yılın Ağustos ayında ise ikinci büyük GSM operatörü vodafone’da Gökhan Öğüt’ün sürpriz bir şekilde istifa etmesiyle yerine Colman Deegan CEO olarak geldi.

Sektördeki en son değişirklik ise büyükten geldi. Türk telekom bir süredir beklenen değişikliği gerçekleştirerek Rami Arslan’ın yerine eski efsane CEO Paul Doany’nin Ekim ayı başında CEO olduğunu duyurdu. Telekom sektöründe şimdi de sahiplik değişikliği gündemde ve söylentiler almış yürümüş durumda.Türk Telekom’un Lübnanlı ortağı Oger Telekom’un şirketi Otas’ın bankalara olan 290 milyon dolarlık kredi taksitini ödeyemediği haberinin etkisi daha soğumadann şimdi de kulislere ‘eski’ bir yeni haber düştü. Uzun yıllardır telekom sektörüne yönelik ilgisi bilinen Doğuş Holding’in çok büyük bir atak yapmak istediği konuşuluyor.

Doğuş Patronu Ferit Şahenk hangisi olursa olsun büyük telekom şirketlerinden birisinde ana hissedar olmak istiyormuş.Söylentilere göre geçtiğimiz aylarda holding Vodafone ile ilgilenmiş. Şimdide ibreyi Türk Telekom’a çevirmiş. 

Para Dergisi

23 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap