TUH Başkanı Yılmaz’a Berlin Nişanı verildi

TUH Başkanı HÜSEYİN YILMAZ , BERLİN nişanına layık görüldü. Nişan, Yılmaz’a Berlin’in ekonomisine ve sosyal hayatına yaptığı katkılardan dolayı verildi.

ALMANYA’NIN BERLİN Eyaleti’ne gönüllü çalışmalarla katkı sunanlara verilen BerlinNişanı’nı, bu yıl Berlin TÜRK Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği (TUH) Başkanı Hüseyin Yılmaz da aldı. Berlin’e gönüllü olarak yaptığı ekonomik ve sosyal katkılardan dolayı Yılmaz’a nişan verildi. Berlin Belediye Sarayı’nda düzenlenen törende Yılmaz’a nişanını Berlin Çalışma Senatörlüğü Müsteşarı Alexander Fischer taktim etti. Fischer, Yılmaz’ı gönüllü çalışmalardan dolayı hem övdü, hem de teşekkür etti.

Yılmaz, “Berlin Senatosu’nun bana nişan vermesi, beni çok onurlandırdı. Benim için bu bir şeref. Çalışmalarımın taktir edilmesi de sevindirici. Biz burada yaşıyoruz. Yaşadığımız topluma ve kente karşı sorumluluklarımız var. Toplumlarda en önemlisi gönüllü yapılan çalışmalardır” dedi.
Hüseyin Yılmaz, özellikle yurt dışında alınan diplomaların tanınmasında ve gençlerin meslek edinmeleri konularında son yıllarda yoğun çalışmalar yaptı. Yılmaz’ın çalışmaları sayesinde bir çok göçmen kökenli genç meslek ve iş sahibi oldu.

tuh-siginmaci-sempozyum-c TUH Başkanı Yılmaz’a Berlin Nişanı verildi

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap