Traktör Sektörü (TMSN – TTRAK) Teknik Analizi

Bu analizimizde TMSN ve TTRAK hisselerini teknik olarak inceleyip, son zamanda gösterdikleri performanslarını karşılaştıracağız.

Bu analizimizde TMSN ve TTRAK hisselerini teknik olarak inceleyip, son zamanda gösterdikleri performanslarını karşılaştıracağız.

 

TMSN

 

Ocak ayı içerisinde 5,17 seviyesinden 8,75 seviyesine kadar sert bir yükseliş gerçekleştiren TMSN’de yükselişler hız kaybetse de devam ediyor.

 

54851-tmsn Traktör Sektörü (TMSN - TTRAK) Teknik Analizi

 

TTRAK

 

Uzun vadeli yükseliş kanalı içerisindeki hareketlerine devam eden TTRAK, 80,00 desteğinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bu durum devam ederse tekrar kanalın üst seviyelerine doğru bir toparlanma görülebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 90,00’lı seviyeler hedeflenebilir.

80,00 desteğinin altında ise 78,00-77,00 seviyelerine doğru geri çekilmeler görülebilir.

 

54853-ttrak Traktör Sektörü (TMSN - TTRAK) Teknik Analizi

 

TTRAK/TMSN Rasyosu

 

Rasyo tarihi düşüş seviyelerinde bulunuyor.  -2 standart sapma seviyesinin de altındaki hareketlerine devam eden TTRAK/TMSN rasyosu fibonacci %161,8 seviyesi olan 9,303 desteğini test edebilir. Bu destek kırılmadığı sürece rasyoda bir toparlanma görülebilir ki bu durum TTRAK hisselerinin TMSN’ye göre daha iyi bir performans gösterebileceği analamında geliyor. Bu durumda TTRAK hisselerini sabit olarak kabul edersek TMSN’de direnç olarak yaklaşık 8,70 seviyesi takip edilebilir.

 

54854-rasyo Traktör Sektörü (TMSN - TTRAK) Teknik Analizi

 

Performans

 

Son 1 yıllık dönemde TTRAK ve TMSN hisselerinin gösterdikleri performansları incelediğimizde TMSN’nin %86 ile TTRAK ve Bist 100’e göre çok daha yüksek bir performans gösterdiğini görebiliyoruz. TTRAK ise Bist 100’e göre daha yüksek performans göstermeye devam ediyor.

 

54855-norm Traktör Sektörü (TMSN - TTRAK) Teknik Analizi

 

Gübre sektörü için hazırladığımız analizimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 

https://parahaberi.com/tr-TR/haberler/101699/gubre-sektoru-hisseleri-teknik-analizi

 

Çalışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler Sanko Menkul Değerler Araştırma Bölümünü arayabilirler:

0212 410 05 29

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap