TMSF Bank Asya’nın şirketlerini satışa çıkıyor

page_tmbf-yetkilisinden-bank-asya-yorumu-bddk-acil-servis-tmsf-ise-morgdur_994506390 TMSF Bank Asya'nın şirketlerini satışa çıkıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bank Asya şirketlerini satmaya başladı.

TMSF, Asya Emeklilik ile Asya Yatırım Menkul Değerler sermayesindeki Asya Katılım Bankası’na ait hisseleri, Işık Sigorta’nın ise sermayesinde bulunan hisselerin bir kısmını satışa çıkardı.

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül yaptığı açıklamada, Bank Asya’nın normal bir banka olmadığını, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı bulunduğunu, 1,5 yıldır bu bankanın yönetiminde yer aldıklarını söylemişti.

Bank Asya’yı satma konusunda çaba gösterdiklerini ifade eden Gül, “15 Temmuz günü, müşteri çıkmaması hasebiyle bankanın tasfiyesi kararını pazartesi günü (18 Temmuz) alacaktık ki darbe kalkışması oldu. Bu konu da çok enteresan…” şeklinde konuşmuştu.

18 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap