THYAO hisseleri 2013 yıl sonu seviyesinin hemen üstünde…

Geçen sene yıl başı itibariyle 10.42 seviyesine kadar yükselen Türk Hava Yolları hisseleri , ardından başlayan sert satış dalgasıyla düşüş trendine girdi.

Hisse görünüm

Tepki alımlarına rağmen henüz trend dönüşü sağlanmış değil. THYAO hisseleri bu yıl itibariyle ise 8.50 seviyelerinden devam eden düşüş ile şuanda 5.72 seviyesinden işlem görüyor.2013 yılındaki dip seviyesi olan 5.50 fiyatının da hemen üstünde.

 

Yolcu İstatistikleri

TÜRK Hava Yolları (THY) ocak-mayıs dönemine ilişkin yolcu istatistiklerini açıkladı. Buna göre şirketin yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7.8 artışla 25 milyon oldu. THY’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, ilk beş ayda yolcu doluluk oranı ise 3.6 puan düşüşle yüzde 73.8 olarak gerçekleşti. Söz konusu dönemde THY’nin yolcu sayısı iç hatlarda yüzde 10.5 artış gösterdi. Dış hatlarda ise bu oran yüzde 5.8 oldu. Toplam arz edilen koltuk km yüzde 16.1 artarak 67.8 milyar; ücretli yolcu km ise yüzde 10.7 artarak 50 milyar olarak gerçekleşti.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap