Tekfen, Turkcell ve Tümosan önemli gelişmeler

Tekfen Holding (TKFEN, Pozitif): Şirket, bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin %50 ortağı olduğu Tekfen-Al Jaber Engineering Ortak Girişimi, Katar’da

anahtar teslimi mühendislik ve yapım işini 1.250.000.000 Katar Riyali (342.465.753 ABD Doları) bedelle üstlenmek üzere işverenden davet aldığını açıkladı. Tekfen taahhüt grubunun Eylül/2016 sonu itibariyle toplam bakiye iş miktarı 1,65 milyar dolar olup, söz konusu yeni projeden şirketin payına düşen kısım toplam bakiyenin %10’una denk gelmekte.

TEKFEN Tekfen, Turkcell ve Tümosan önemli gelişmeler

Turkcell (TCELL, Pozitif): Şirket, 2013 yılında imzaladığı sözleşme ile başladığı mobil kapsama alanı bulunmayan yerleşim yerlerine yönelik mobil altyapısı kurulması ve işletilmesi hizmetinin, 31.12.2018 tarihine kadar devamına dair mevcut altyapıya mobil genişbant internet hizmeti ilave edilmesine yönelik sözleşme imzalandığını açıkladı. Şirket, sözleşme kapsamında 1.799 adet yerleşim yerindeki mevcut altyapıya mobil genişbant internet hizmeti ilave edileceğini ve altyapının mevcut şebeke ile birlikte işletilmesine yönelik hizmet sağlanacağını bildirdi. Ayrıca basında yer alan habere göre, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu 2017’de, grup gelirlerinin %13-15 büyümesini, konsolide FAVÖK marjının %32-34, operasyonel yatırım harcamalarının satışlara oranının ise %20 civarında gerçekleşmesini hedeflediklerini belirtti. Terzioğlu, satışı dahil olmak üzere tüm alternatifleri değerlendirilen, şirketin %41,45 oranında iştirak ettiği Fintur hisselerinin, bu strateji kapsamında artık satış amaçlı elde tutulan duran varlıklar altında takip edilmeye başlandığını bildirdi.

Turkcell-logo1 Tekfen, Turkcell ve Tümosan önemli gelişmeler

Tümosan (TMSN, Nötr): Şirket, Altay Tankı Güç Grubu Geliştirme Projesi SSM-Tümosan Sözleşmesi kapsamında, Tümosan tarafından yapılan tekliflerin değerlendirilmesi ve avans ödeme şartlarının yerine getirilmesine ilişkin sürenin Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından 24.02.2017 tarihine uzatıldığını açıkladı

tumosan_son Tekfen, Turkcell ve Tümosan önemli gelişmeler

Halk Yatırım

18 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap