Tekfen Holding: Avrupa’da Yatırım Yapmak İstiyoruz

Tekfen-Holding Tekfen Holding: Avrupa’da Yatırım Yapmak İstiyoruz

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, gayrimenkul sektörünün holding içerisindeki faaliyet büyüklüğünü yüzde 3’lerden yüzde 15’lere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Şirketin faaliyetlerini Türkiye ile sınırlamadıklarını vurgulayan Gigin, Avrupa’da gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Bu yıl 60’ıncı yılını kutlayan Tekfen Holding, faaliyetlerini müteahhitlik, tarımsal sanayi ve gayrimenkul geliştirme sektörlerinde 15 bin çalışanı ile sürdürüyor. Ekonomi muhabirleri ile Bakü’de bir araya gelen Tefken Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, şirketin projeleri ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Girgin, önümüzdeki 5 yılda gençlerin en fazla çalışmayı arzu ettiği ilk 5 firma arasına, 10 yılda da Türkiye’nin en değerli 10 markası arasına girmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Gayrimenkul sektörünün Tekfen Holding içerisindeki faaliyet büyüklüğünü yüzde 3’lerden yüzde 15’lere çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Gigin, faaliyetlerini Türkiye ile sınırlamadıklarına işaret ederek, “Bir fiziki sınırın içinde limitlenmeyecek kadar tecrübe ve entelektüel sermaye birikimimiz var. Biz bunu sadece Türkiye coğrafyasında düşünmüyoruz. Gayrimenkul geliştirmeyi aynı şekilde yurtdışında da düşünüyoruz. Üzerinde çalıştığımız birkaç projemiz var. İş merkezleri, ofisler, konutlar, satılacak, kiralanacak konutlar gibi karma bir proje” dedi.

Avrupa’da gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak istediklerini ifade eden Gigin, “Alışılagelmiş standartları, normları biraz zorlamak istiyoruz. Herkesin yaptığının dışında başka şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu. Gigin Avrupa’da bine yakın proje bitirdiklerini belirtti

Dünya

15 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap