Logo reklamı

Tahvilde hasat zamanı…

Wall Street’in engellenemez yükselişi devam ediyor. Vergi paketinin Senatodan geçmesini kutlayan ABD vadelileri yeni bir rekorla...

Wall Street’in engellenemez  yükselişi devam ediyor.   Vergi  paketinin Senatodan geçmesini kutlayan ABD vadelileri yeni bir rekorla haftaya başladı.  Eski ulusal güvenlik danışmanı Flyn’in FBI’ya yalan söylediğini kabul etmesi ve Trump aleyhine şahitlik yapacağı iddiaları piyasaları fazla etkilemedi.

 

ABD’deki dava sonrasında Türk bankalarına yüksek boyutlu ceza geleceğinden endişe eden Borsa İstanbul 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki en kötü performansını yaşıyor.  Wall Street’in rekorlar kırdığı son bir ayda MSCI Türkiye %10 gerileyerek açık ara en kötü performans gösteren gelişmekte olan ülke endeksi oldu.

 

Bundan sonra ne  olur?   Temsilciler Meclisinden ve Senatodan geçen vergi paketleri arasındaki farklılıklar ortadan kaldırılıp tek bir pakete indirilebilirse Wall Street’teki yükseliş devam eder.

 

Cuma günü açıklanan PMI verileri geniş bir coğrafyada büyümenin güçlü olduğunu teyit ediyor ve yükselişi destekliyor.

 

Ancak Sarrafın sanık koltuğundan tanık koltuğuna geçmesiyle Türkiye’nin ABD yaptırımlarını delmesine yönelik suçlamaların öne çıktığı dava nedeniyle kısa vadede piyasalardaki oynak seyir devam eder. ABD vadelilerindeki yükseliş ile doların değer kazanışı arasında sıkışan Borsa İstanbul’da bugün hafif aşağı yönlü bir açılış bekliyoruz.  Koç Holding ve BIM hisselerinin endekse göre daha güçlü olmasını bekliyoruz.

 

23 Aralık tarihli yazımızdan bugüne bu yana %6’nın üzerinde getiri sağlayan 10 yıllık tahvillerde kar realizasyonu  öneriyoruz.  Beklentinin üzerinde (piyasa ve İş Yatırım %1,2) gelebilecek bir enflasyon rakamı verim eğrisinin uzun tarafına yeniden satış gelmesine yol açabilir.

 

-iş yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*