Logo reklamı

Şirketlerde Son Gelişmeler

Do-Co (DOCO, Sınırlı Negatif): DO & CO Aktiengesellschaft, ÖBB-Personenverkehr AG'ye sunduğu demiryolu ikram hizmetlerinin 31 Mart 2018 tarihi itibariyle...

Do-Co (DOCO, Sınırlı Negatif): DO & CO Aktiengesellschaft, ÖBB-Personenverkehr AG'ye sunduğu demiryolu ikram hizmetlerinin 31 Mart 2018 tarihi itibariyle sona ereceğini bildirmektedir. Söz konusu hizmetin yerine getirilmesi için istihdam edilen personel, Avusturya İş Hukuku düzenlemeleri uyarınca yeni ikram hizmetleri işletmecisine devredilecektir.
 

İhlas Holding (IHLAS, Sınırlı Pozitif): Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı ile Şirket ve önceden iş birliği sözleşmesi imzalanan Greatwall Drilling Company arasında mutabakat metni imzalanmıştır. İlgili mutabakat metnine göre, Türk Petrolleri'nin tespit etmiş olduğu sahalarda kaya gazı ve petrol ürünlerinin Şirket ve Greatwall Drilling Company tarafından beraberce araştırılması, geliştirilmesi ve uygun sahalarda taraflarca işbirliği sağlanması hususunu kapsamaktadır.

 

Karsan (KARSN, Nötr): Medyada yer alan haberlerde, Şirketin ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi için BMW ile ortaklık ve işbirliği yaptığı ve ihalenin büyüklüğü tutarsal olarak belirtilmiştir. Bununla birlikte, söz konusu ihaleye ilişkin olarak değerlendirme çalışmaları sürdürülmekte olup, ihale merciinin tek bir tedarikçi ile ilerleme veya toplam siparişini birkaç tedarikçi arasında dağıtma hakkı saklı bulunmaktadır. Ayrıca Şirket BMW ile herhangi bir ortaklık ilişkisine girmemiş olup, Karsan Jest+ başta olmak üzere geliştirdiği bazı elektrikli araçlar için elektrikli motor ve batarya tedarik sözleşmesi imzalamıştır.

 

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin Manisa'da kurmayı planladığı 24,9 MW kurulu güce sahip olacak Alaşehir II Jeotermal Enerji Santrali projesi için EPDK'dan 22 yıl süreyle geçerli olacak üretim lisansı alınmıştır.

 

Özak GYO (OZKGY, Nötr): Şirket, kayıtlı sermaye tavanın 1 milyar TL'ye çıkaarılması, kayıtlı sermaye tavan izin süresinin 5 yıllık süre için geçerli olmak üzere değiştirilmesi kapsamında onay için SPK'ya dün başvurulmuştur.

 

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Bazı gayrimenkul varlıklarının kolaylaştırılmış usulde iştirak modeli ile kısmi bölünme işlemine ilişkin Banka'nın başvurusu SPK tarafından onaylanmıştır.

 

 
Gersan Elektrik (GEREL, Pozitif): Şirket ile Umman'da faaliyet gösteren Occidental Mukhaizna LLC. arasında kablo kanalı temin ve tedariki konusunda sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme bedeli 4,3mn USD (16,8mn TL)'dir.
 
 
 
Ziraat Yatırım Menkul Değerler

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*