Şirket Haberleri

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif): Proje ana yüklenicisi Fujita Corporation Katar Doha Şubesi ile Katar Devletinde mukim iştiraki ANEL MEP Maintenance and Operations LLC arasında, Katar Devletinde inşası devam eden Qatar Integrated Railway Project kapsamında yer alan Yeşil Hat Tren Depolama Alanı Projesinin (Green Line Stabling Yard) elektrik ve mekanik işlerinin yapılmasına yönelik 159mn Katar Riyali (yaklaşık 43,7mn USD) tutarındaki niyet mektubu imzalanmıştır. Körfez bölgesinin önemli altyapı projelerinden biri olacak Doha Metrosuna bağlı projenin, 2018 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır.

 

Çemtaş Çelik Makine (CEMTS, Sınırlı Pozitif): Şirket’in devam eden yatırımlarından yığma ısıl işlem fırını ve yeni kontinü ısıl işlem fırınları – 28.02.2017 tarihli bildirim ile Yığma ısıl işlem fırının Şubat ayı sonunda devreye alındığı bildirilmiş idi. – Kontinü Isıl İşlem Fırını yatırımının montaj çalışmaları tamamlanmış olup, test çalışmalarına başlanılmıştır. Test çalışmalarının 2017 yılı 4. çeyrek sonuna kadar devam etmesi ve bu süre sonunda Kontinü Isıl İşlem Fırınının devreye alınması planlanmaktadır.

 

İş GYO (ISGYO, Öneri “AL”, Nötr): Şirket portföyünde yer alan İş Kuleleri Kule 3’ün muhtelif kiracılara kiralanmasına ilişkin çalışmalara devam edildiği duyurulmuştur.

 

Doğuş GYO (DGGYO, Nötr): Şirket portföyünde yer alan Gebze Center AVM’de kiracı olarak bulunan Real Hipermarketler Zinciri A.Ş.’nin (Alvi Marketler Zinciri A.Ş.) devam eden iflas tasfiye işlemleri kapsamında Gebze Center AVM’de kiracı olarak bulunduğu alandan (8.693m2) tahliye işlemi 26.09.2017 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Real Hipermarketler Zinciri A.Ş.’nin şirkete olan borçlarının tahsiline ilişkin hukuki süreç devam etmektedir.

 

Sasa Polyester (SASA, Nötr): Sasa Polyester Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Bloomberg’e verdiği röportajda, 3,7 milyar dolarlık yatırım için teşviklerin alınması sonrasında stratejik ortaklık dahil bütün önerilere açık olacaklarını söyledi.

Kaynak: Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap