Logo reklamı

Şirket Haberleri

Akiş GYO (AKSGY, Nötr): Şirket'e ait İstanbul Üsküdar'da yer alan taşınmazın 552bin TL + KDV bedel ile...

Akiş GYO (AKSGY, Nötr): Şirket'e ait İstanbul Üsküdar'da yer alan taşınmazın 552bin TL + KDV bedel ile satılmasına karar verilmiştir.
 

Anadolu Isuzu (ASUZU, Nötr): 6 Aralık 2017 tarihinde İsrail distribütörü Universal Trucks Israel Ltd.'nin kazanmış olduğu bir ihale kapsamında distribütörden yaklaşık 18,6mn EUR tutarında bir sipariş alındığı ve teslimata ilişkin sözleşme imzalandığı, söz konusu sipariş ile ilgili teslimatlara 2018 yılı içerisinde başlanıp 2019 yılı içerisinde tamamlanmasının planlandığı belirtilmişti. Siparişe konu araçlar Otobüs sınıfındaki Citiport model araçlar olup tteslimat İsrail distribütörüne yapılacaktır.

 

Global Yatırım Holding (GLYHO, Nötr): Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kutman'ın geçtiğimiz günlerde çeşitli basın yayın organlarında yayınlanan açıklamalarının tüm paydaşlara ulaşmasını teminen Holding;
- Grubun liman işletmeciliği, altyapı yatırımları, temiz enerji ve portföy yönetimi alanlarında büyüme stratejisinin olduğunu, yeni alımlar ile ilgili somut gelişmeler olduğunda bu bilgilerin ivedilikle paydaşlarla ile paylaşılacağını,
- Gayrimenkul, maden vb. yatırımlardan çıkmak hususunda karar verilmiş bir strateji değişikliğinin söz konusu olmadığını, bununla birlikte bir yatırım holding olarak fiyatını bulduğunu düşündüğü her yatırımın satılabilir olduğunu, bu açıdan gelen tekliflerin her zaman değerlendirildiğini, ancak bu yönde alınmış somut bir karar olmadığını, diğer yandan bu alanlarda yeni büyük yatırımlara girilmesinin de planlanmadığını KAP'a iletmiştir.

 

İş Bankası (ISCTR, Öneri "EKLE", Nötr): Banka, havale akımlarına dayallı seküritizasyon programı çerçevesinde 5 yıl ve 7 yıl nihai vadeli serilerden oluşan, toplamda 265mn USD ve 125mn EUR tutarında finansman sağlamıştır.

 

 

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*