Şirket Haberleri

EKGYO…Sınırlı Pozitif… Şirketin, konut piyasasını hareketlendirmek için üçüncü kampanyayı başlattığı ve 14 Eylül – 31 Ekim 2017 tarihleri arasında geçerli olan yeni kampanya ise “Şimdi Al 2019’da Öde” şeklinde olacak. Medyada çıkan habere göre kampanyada, ev için gerekli peşinat %5’e inddirilecek. Kampanya kapsamında peşinat ödendikten sonra %15’lik kısım ikinci ayda veya konut teslimine kadar ara ödemelerle yapılacak. Geriye kalan %80’lik dilim için ise, kullanılan banka kredisinin ödemeleri ise Ocak 2019’da başlayacak. (Business HT)

TAVHL…Sınırlı Pozitif… Şirketin 2017 Eylül ayında toplam yolcu sayısı geçen senenin aynı dönemine göre %15,3 artış, geçen aya göre ise %8,4 azalışla 11,5 milyon olarak gerçekleşti. Yıllık toplam yolcu büyümesi Eylül ayında %4,9’dan %6,1’e yükselmiş oldu. (Şirket)

 

ALKIM…Sınırlı Pozitif… Şirket, 6 ay önce başladığı Krom Konsantre Tesisi yatırımını tamamladığını açıkladı. Yıllık 20,000 ton krom konsantre üretim kapasiteli tesis, yatırım teşvik belgesinden yararlanacak ve devreye alma çalışmaları bu ay sonuna kadar bitirilerek konsantre üretimine başlayacak. Yatırımın toplam tutarının ise 15 milyon TL seviyesinde olup kısmen öz kaynak, kısmen de orta vadeli yatırım kredisi ile finanse edildiği bildirildi. Bu gelişmeler paralelinde, ALKIM hiisseleri için olumlu görüşümüzü ve 06 Mart 2017 tarihinde verdiğimiz 39,89 TL hedef fiyatlı AL önerimizi sürdürmekteyiz. (KAP)

 

KATMR…Pozitif… Şirket, Aselsan ile Türkiye ve AB sınırlarının sınır gözetleme kapasitesinin arttırılması için 10,5 milyon Euro tutarında 4×4 Mobil Gözetleme Araçları tedarikine dönük iki adet sözleşme imzalandığını açıkladı. (KAP)

 

Otomotiv Sektörü…Sınırlı Pozitif… Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, otomotiv sektörü ihracatı 2017 Eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre %10,9 artışla 2 milyar 152 milyon USD olarak gerçekleşti. (Bloomberg HT)

 

Kaynak: Alan Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap