Şirket Haberleri

Anadolu Cam (ANACM, Sınırlı Pozitif): Anadolu Cam, Eskişehir Fabrikasında, toplam sabit yatırım tutarı 58mnn USD olan 150bin ton/yıl kapasiteli D Fırını yatırımının yapılmasına karar verildiğini duyurmuştur. Yapılacak yatırımın işletme sermayesi gereksinimi dahil toplam yatırım tutarı 66mn USD’dir.

Albarak Türk Katılım Bankası (ALBRK, Nötr): Banka’nın kanuni takip müşterilerine ilişkin 164,5mn TRY tutarındaki nakdi alacakları 1,6mn TL’ye satılmıştır.

 

Aselsan (ASELS, Öneri “TUT” Nötr) : Aselsan ile Milli Savunma Bakanlığı arasındaa Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Ağ Destekli Yetenek (ADY) Projesinin tedariki ile ilgili olarak toplam bedeli 51mn USD olan bir sözleşme imzalanmıştır.

 

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri “AL”, Sınırlı Negatif): Şirket tarafından dün yapılan İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. Oturumunda; Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri 464,1mn TL olarak oluşmuştur. İhaleye Esas Taşınmazların Tespit Edilen Asgari Bedeli 514mn TL idi.

 

Garanti Banaksı (GARAN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka tarafından takipteki krediler portföyünde yer alan ve toplam anapara bakiyesi 229,4mnTL olan tahsili gecikmiş alacakları toplam 13,4mn TL’ye satılmıştır
Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka tarafından İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK) programı kapsamında yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 528.750.000 TL tutarında 5 yıl vadeli İTMK için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmuşştur.

Kaynak: Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap