Şirket Haberleri

Aksa Enerji (AKSEN, Sınırlı Pozitif): Aksa Enerji, Endonezya’nın Aceh Bölgesi’nde doğal gazlı enerji üretimi projesi geliştirmek üzere Aceh Bölgesi yönetimi ve Enersis İnşaat Enerji Taahhüt Danışmanlık ile iki yıl süreli bir ön mutabakat anlaşması imzalamıştır.

 

Alarko GYO (ALGYO, Sınırlı Pozitif): Şirket’in İstanbul portföyüne kayıtlı stoktaki 6 adet villanın tamamı KDV dahil toplam 12,3mn TL’ ye satıldığı duyurulmuştur.

 

İş Bankası (ISCTR, Öneri “EKLE”, Sınırlı Pozitif): KKDF incelemesi sonucunda Banka’ya toplam 14,1mn TL tutarında caza düzenlendiği duyurulmuştu. Daha sonra Banka’nın söz konusu cezanın iptali için açtığı dava Banka lehine sonuçlanmıştır.

 

Diğer yandan, Banka, GMTN programı kapsamında farklı vadelerde hazırladığı toplam 21mn USD ihraç belgelerinin SPK tarafından onaylandığını duyurmuştur.

 

Vestel (VESTL, Nötr): Şirket ile çoğunluğu Köörfez Ülkeleri (GCC) bankalarından oluşan ve mevcutta kredi ilişkisinin olmadığı uluslararası 6 banka arasında 27.09.2017 tarihinde, USD ve EUR para birimleri bazında kullanılmak üzere toplamda 120mn USD eşdeğerinde, değişken faizli ve ilk yılı geri ödemesiz 5 yıl vadeli bir sendikasyon kredisi anlaşması imzalanmıştır. Kredinin kullanım tarihi Ekim ayının ilk haftası olarak planlanmaktadır.

 

Kaynak: Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap