Saha Kurumsal’dan Söktaş Değerlendirmesi

Saha Kurumsal, Söktaş için Kredi Derecelendirme notunu kısa vadeli (TR) A3 ve uzun vadeli (TR) BBB olarak güncelledi

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Söktaş Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. için Kredi Derecelendirme notunu kısa vadeli (TR) A3 ve uzun vadeli (TR) BBB olarak güncellemiştir.

Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu lisansı ile kredi derecelendirme faaliyetinde bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Söktaş Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’nin Kredi Derecelendirme notunu (Ulusal) kısa vadeli (TR) A3 ve uzun vadeli (TR) BBB olarak güncellemiştir.

Şirketin yurtiçi pazardaki geçmişi ve konumunun yanı sıra, tarafımızca yapılan sektör mukayeseli analizler ve şirketin taşıdığı finansal/operasyonel risklerinin incelenmesinin Söktaş Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. kısa vadeli (TR) A3 ve uzun vadeli (TR) BBB notu ile güncellemiştir.

Derecelendirme Notu (Ulusal): Uzun vadeli

(TR) BBB

Görünüm:

Pozitif

Derecelendirme Notu (Ulusal): Kısa vadeli

(TR) A3

Görünüm:

Pozitif

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap