Sabancı Holding, Aksigorta Hissesi Satın Alacak

Sabancı Holding’in Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklaması aşağıda bulunuyor: 

sabanci-holding-om0-850x420 Sabancı Holding, Aksigorta Hissesi Satın Alacak

Şirketimizin Yönetim Kurulu’nun bugün yaptığı toplantıda;

Şirketimiz iştiraklerinden AKSİGORTA A.Ş. hisse senetlerinin Borsa İstanbul A.Ş.’den 1 (bir) yıl içerisinde Aksigorta A.Ş.’nin sermayesinin %2’sine kadar satın alınmasına; alım işlemleriyle ilgili yapılabilecek her türlü işlem ve sözleşmeleri gerçekleştirmek üzere Yönetim Kurulu Görevli Üyesi ve CEO Zafer KURTUL ile Sigorta Grup Başkanı Haluk DİNÇER’in birlikte ve/veya ayrı ayrı yetkili kılınmalarına karar verilmiştir.

Ayrıca, Aksigorta A.Ş.’deki ortağımız Ageas Insurance International N.V.’ de ortak yönetim prensibi doğrultusunda Aksigorta A.Ş.’nin sermayesinin %2’sine tekabül eden hisse senetlerini 1 (bir) yıl içerisinde Borsa İstanbul A.Ş.’den satın alacaktır. Bu alımlar için Ageas Insurance International N.V. ve Şirketimiz tarafından Ak Yatırım A.Ş. yetkilendirilmiştir.

10 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap