SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?

SASA geçtiğimiz haziran ayında Yeni Elyaf Üretme Tesisi devreye almaya başladığının açıklamasını yapmıştı. Sabancı'dan Erdemoğlu Holding'e satışından sonra atağa kalkan şirket

yaklasık 3.5 milyar dolarlık yeni yatırımlarıyla kendine yeni bir kulvar açtı. Şuan 5.2 milyar TL piyasa değerine ulaşan şirket aldığı ciddi yatırım kararlarıyla cirosunu arttırken finansman yükünüde oldukça yükseltti.


Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan son açıklama,


Sasa'nın Petrokimya Entegre Üretim Tesisi ve Liman Projesi ile İlgili ÇED Halkın Görüşüne Açıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:

ADANA ili YUMURTALIK ilçesi sınırları içerisinde SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan PETROKİMYA ENTEGRE ÜRETİM TESİSİ VE LİMAN projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 26/09/2019 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ADANA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Daha önce yayınlanan duyuruda belirtilen Halkın Katılımı Toplantısı tarihi güncellenmiştir. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ADANA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.


EKİM SONU YENİ TEŞVİK Mİ GELECEK ?


Devlet tarafından da ciddi teşvik kapsamına alınan şirket için bu ay sonunda arsa ve bunun gibi yeni teşviklerde alabilir.Bununla beraber SASA nın ciddi finansman yükünden dolayı dünya devreleriyle stratejik dogrudan ve dolaylı ortaklıklar yapabileceği konusuluyor.


SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi