S&P: Türkiye'nin Suriye harekatı, kur ve ödeme dengesi riskleri yükseltti

 S&P Global Ratings, Suriye'nin kuzeyine yönelik harekatın Türkiye'nin kur ve ödemeler dengesi için risk yarattığını belirtirken, bunun ülkenin kredi notunda hemen bir etkisi olması beklenmediğini de sözlerine ekledi. S&P, Türkiye'nin 2018 ve 2019'daki güçlü turizm performansı, özel sektörünün dayanıklılığını ve rekabet edebilirliğini göstermiş olsa da, Ankara'nın son hamlesinin, bu kilit sektörü vurabilecek güvenlik algılarını etkileyebileceğini belirtti.

 S&P, "Kuzeydoğu Suriye'de çatışma potansiyeli ve Türkiye'de terörün yeniden canlanması muhtemel bu algıları köstekleyebilir ve Türkiye'nin döviz kazancındaki kapsamlı iyileşmesini istihdam ve dış rezerv seviyeleri ve döviz kuru istikrarına zarar verebilir" dedi. .

 Türkiye ile derecelendirme anlaşması bulunmayan S&P, Türkiye'nin notunu durağan görünüm ile 'B +' seviyesinde tutuyor.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi