RTA Laboratuvarları distribütörlük anlaşması imzaladı

RTA Laboratuvarları, PCR kiti distribütör ve sağlayıcı anlaşması imzaladı -AARTA Laboratuvarları, PCR kiti distribütör ve sağlayıcı anlaşması imzaladıİSTANBUL (AA) - RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret AŞ (RTA Laboratuvarları) bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimleri AŞ ile dünyanın en büyük IVD üreticilerinden biri ile toplamda 2 milyon adet Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin üretiminin ve sevkinin sağlanması konusunda distribütör ve sağlayıcı anlaşması imzalandığını duyurdu.


RTA Laboratuvarları'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında "Şirketimiz bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimleri AŞ ile dünyanın en büyük IVD üreticilerinden birisi arasında, minimum 500 bin adedi kesin, 1 milyon 500 bin adedi opsiyonel olmak üzere, toplamda 2 milyon adet Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin 1 yıl süre içerisinde üretiminin ve sevkinin sağlanması hususunda distribütör ve sağlayıcı anlaşması imzalanmıştır." ifadeleri kullanıldı.


Açıklamada, 500 bin adet için gerekli ham madde tedariki ve gerekli kayıt işlemleri bugün itibarıyla sağlandığı bildirildi.Şirketin KAP'ta yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi: "Kovid-19 sürecinde ham madde tedarikinin tam ve zamanında sağlanması konusunda yasal süreçlerde bize gerekli desteği veren, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına teşekkür ederiz.

Ayrıca, bu koronavirüs tehdidi karşısında mücadelenin en ön saflarında yerlerini almış olan sağlık çalışanlarını ayakta alkışlıyoruz.Kaynak : Anadolu Ajansı

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi