PayPal, yerel satın almayla Çin piyasasına giriyor


ABD dijital para transfer platformu PayPal Holdings Inc, bir yerli ödeme şirketinin kontrol hissesini almak için Pekin yönetiminin onayını aldı.

Bu hamlenin PayPal'ı, Çin'in ödeme hizmetleri piyasasına giren ilk yabancı şirket haline getireceği bildirildi.

PayPal'ın satın alma hedefi olan Gopay Information Technology, Çin Merkez Bankası'ndan PayPal'a % 70 hisse satması için onay aldı.


İşlemi her iki şirket de doğruladı.

Çinli şirket yaptığı açıklamada, Gopay'ın mobil, çevrimiçi ve sınır ötesi yuan ödeme hizmetleri için lisansları olduğunu bildirdi.

PayPal'ın söz konusu devralımı, Şangay'daki iştirakı aracılığıyla gerçekleştireceği bildirildi. Finansal şartlar açıklanmadı.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi