Online alışverişin arttığı bu dönemde dolandırıcılara dikkat !

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Dolandırıcıların hedefinde olabilirsiniz!


Koronavirüs salgınıyla mücadele içerisinde olduğumuz şu günlerde birçok vatandaş, ihtiyaçlarını internet üzerinden sipariş ediyor. İnsanların sosyal mesafeyi korumaya çalıştığı bu dönemde dolandırıcılar kargo şirketlerinden geliyor gibi görünen SMS ve E-postalar gönderiliyor.Dolandırıcılar, şimdi de virüs salgınıyla uğraşılan bu dönemi kullanmaya başladılar. Kargo şirketlerinden geliyor gibi görünen SMS ve E-postaları kullanıcılara göndererek, içeriği onaylaması gerektiğini söylüyorlar. İçerik onaylandığında bilgisayarlarına ya da telefonlarında saldırı başlıyor.


Siber güvenlik kuruluşu olan Kaspersky, yapmış olduğu araştırmada saldırının bir arka kapısı olduğunu ifade etti. Remcos isimli arka kapı, dolandırıcıların istediği verileri çalmalarına ya da farklı yazılımları indirmek için kullandığı belirtildi.


Dikkat !Kaspersky'nin Kıdemli Web İçeriği analisti Tatyana Shcherbakova, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gelen e-postaların ve SMS'lerin gerçek olup olmadığına dikkat etmenin önemli olduğunu ifade eden Tatyana, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi