Lufthansa, Alitalia'da hisse almaya istekli

Alman Lufthansa'nın, Alitalia'dan hisse satın almak istediği bildirildi.

Yatırımın büyüklüğünün hala belirsiz olduğunu belirten kaynak, Lufthansa'nın, özel hissedarların şirketin çoğunluk hissesini sahiplenmesini sağlayacak birçözümü tercih ettiğini belirtti.

Lufthansa'nın Alitalia'da hisse alma arzusunun, aylardır görüşülmekte olan ve devlete ait Ferrovie dello Stato'yu, altyapı grubu Atlantia'yı ve ABD'deki Delta Air Lines'ı içermesi beklenen bir kurtarma planını değiştirebileceği belirtildi.

Bu arada İtalyan hükümetinin Alitalia'ya altı aylığına 350 milyon euro yeni köprü kredisi vermeye karar verdiği bildirildi.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi