Kıymetlilerin Tamamı Satışta


Piyasalar ABD'de devam eden Birleşmiş milletler toplantısından yapılacak olan açıklamalara odaklanmışken, Ticaret görüşmelerinde yaşanan yeni gelişmeler neticesinde piyasalar hareketli bir günü geride bıraktı. Güne 1531,75 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden gün ortasına kadar yatay seyirde hareket ederken 1535,18 dolar/onsla günün en yüksek seviyesini kaydetti. Piyasalar bir yandan Birleşmiş Milletler toplantısında yapılan açıklamaları takip ederken, diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın Ukrayna Başbakan'ından Joe Biden'ın oğluna dair soruşturma yapılmasını talep etmesiyle ilgili açılan soruşturmayla ilgili gelişmeler takip ediliyor. Trump suçlamaları reddederek konuşmanın içeriğini detaylarına dair konuşma metnini paylaştı. Bu konuyla ile ilgili gelişmeler piyasaların yakın takibindeyken Trump'tan Çin'le yapılan görüşmeler gayet iyi gittiğini anlaşmanın düşünülen daha erken yapılacağını söyledi. Bu açıklama sonrası altın hızla satış dalgasına kapılarak 1500 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilmesine vesile oldu. Seans sonunda 1506,58 dolar/onstan dengelenen sarı maden, günlük bazda hanesine yüzde 1.6 değer kaybetmiş oldu.

Dünkü ticaret savaşlarındaki iyimserlik sonrası gümüş de kıymetli maden satışlardan nasibini alarak günün en çok değer kaybeden kıymetli madeni oldu. 18,63 dolar/ons seviyesinden başladığı seansı 17,98 dolar/onstan tamamlayarak yüzde 3.4 değer kaybetmiş oldu.

Platin de diğer kıymetliler gibi kırmızı da kapattığı seansı geride bırakırken son bir haftanın en düşüğünü kaydetmiş oldu. 957 dolar/onstan giriş yaptığı seansı 929 dolar/onstan tamamlayarak günlük bazda yüzde 2.9 değer kaybetmiş oldu.

Paladyum ise rekor seviyesindeki işlem görmeye devam ederken, dün o da satış dalgasından nasibini alarak günü 1645 dolar/onstan tamamlayarak, günlük bazda yüzde 1.8 değer kaybetmiş oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasasında dün satış ağırlıklı işlemler gerçekleşirken, işlemler dünya fiyatlarına yakın seyretti. Borsa İstanbul'da İşlem hacminin düşük olduğu bir gün geride kalırken, toplamda 1012 kg altın işlemi, 1349 kg gümüş işlemiyle seans tamamladı.

 Troy Kıymetlı Maden Tıc. A.Ş

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi