JP Morgan: Petrol fiyatları 85 dolara ulaşana kadar zarar vermezJP Morgan'ın makro kantitativ ve türe stratejisti Marko Kolanovic, yükselen petrol fiyatlarının, varil başına 80 ila 85 dolara ulaşana kadar borsaya zarar vermeyeceğini söyledi.

 Kolanovic, petrol fiyatlarının sabit olduğu durumlarda petrolün S&P 500 ile pozitif korelasyon gösterdiğini, ancak büyük fiyat artışları olduğunda korelasyonun zayıfladığını ve negatif olduğunu söyledi.

 Kolanovic, daha yüksek petrol fiyatlarının tüketici harcamalarına zarar verebileceğini belirtti, ancak aynı zamanda daha yüksek enerji sektörü karları, enerji sektörü borcu endişesinin azalması ve sektörde daha fazla istihdam dahil olmak üzere pozitifler yönlerin de bulunduğunu vurguladı.

 Bu yıl pozitif bir borsa öngören Kolanoviç, artan jeopolitik riskin de Çin ve ABD'yi ticaret anlaşmasına iten bir faktör olabileceğini söyledi.


#forex

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi