IAG, İspanyol havayolu şirketi Air Europa'yı 1.1 milyar dolara satın alacak


British Airways'in ana ortağı IAG SA, İspanya'nın eski ulusal havayolu şirketi Iberia ve indirimli havayolu işletmecisi Vueling ortaklığını içeren Air Europa'yı satın almakta anlaştı.

Londra merkezli şirket, IAG'nin 69 yerli ve uluslararası varış noktasına hizmet veren İspanyol havayolu şirketini Globalia turizm grubundan 1 milyar euroya (1.1 milyar dolar) satın alacağını açıkladı.

IAG CEO'su Willie Walsh, anlaşmanın, Iberia'nın Madrid merkezini, Avrupa'da Latin Amerika piyasasında piyasa lideri olarak yeniden kurarken Londra, Paris, Frankfurt ve Amsterdam'da gerçek bir rakip haline getireceğini bildirdi.


SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi