İttifak Holding iştirakleri için görüşme halinde

İttifak Holding 2019 12 aylık bilançosunda 67 milyon lira zarar açıklayan şirketin farklı sektörlerde iştirakleri bulunuyor.Bu iştiraklerin bazılarının satışı ve değerlemeleri için görüşmeler halinde olduğu borsa koridorlarında konuşuluyor.Şirketin en güncel Kap'a yansıyan haberleri iseİttifak Holding, Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan kullandığı murabaha kredisinin kar payı oranı güncellendi


Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan kullanılan toplam 24,055,120.39 TL tutarındaki murabaha kredisinin aylık %1,72 olan kar payı oranı, aylık % 1.06 olarak güncellenmiş ve ödeme vadesi 27.08.2020 tarihine kadar ödemesiz olmak üzere, 48 ay vadeli, aylık eşit taksitler olarak belirlenmiştir.Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında İttifak Holding A.Ş. (ITTFH) ve Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEKGY) paylarının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle ITTFH ve PEKGY paylarında 22/04/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak kredili işlem yasağı ve brüt takas önleyici tedbirleri uygulanacaktır.


ITTFH ve PEKGY paylarında uygulanacak tedbirin uygulanacağı son tarih 21/05/2020'dir.


Yönerge'nin 5. maddesi çerçevesinde, İttifak Holding A.Ş. (ITTFH) ve Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEKGY) paylarının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 22/04/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut Açığa Satış yasağına ilave olarak Kredili İşlem Yasağı, Brüt Takas ve İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması önleyici tedbirleri uygulanacaktır.


Yatırımcı Adı ve Soyadı MKK Sicil NumarasıŞERAFETTİN ÇELİK 44393423KAMİL DÖNMEZ 31826672ADNAN ÇOLAK 26806321BÜLENT AYAZ 12737984


İBRAHİM ÖZDEMİR 33671315


SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi