Haftanın piyasa beklentileri


Yeni haftanın en önemli gündem maddesi 13 Kasım günü ABD'de gerçekleşecek olan Erdoğan-Trump görüşmesi. Görüşme sonrası açıklamalar Türkiye piyasalarının kapalı olduğu saatlerde gelecektir. Dolayısıyla fiyatlama üzerindeki etkisini 14 Kasım sabahında göreceğiz. Piyasa geçtiğimiz haftanın bir bölümünü görüşmenin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği sorusuna cevap aramakla geçirdi. Önce Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmenin yapılacağı yönündeki açıklamaları piyasalara olumlu yansıdı.

Geçen hafta USDTRY tarafında 200 günlük hareketli ortalamanın son derece kuvvetli bir destek olduğunu yazmıştım. Görüşmenin gerçekleşeceğinin netleşmesinin ardından 200 günlük hareketli ortalamasını test eden USDTRY'ye o seviyeden tepki alımları geldiği görüldü. Bir kez daha belirtmek isterim; 200 günlük hareketli ortalamanın aşağı yönde kırılmasını beklemiyorum. Daha fazla değer kazanacak bir TL ekonomiye bir katkı sağlamayacaktır.

Borsa tarafına bakacak olursak "Barış Pınarı Operasyonu" öncesinde 105.000 puan seviyesini test eden Endeks, özellikle Trump'ın tweetlerinin yarattığı belirsizlik ortamında 93.000 puan seviyesine kadar gerilemişti. Haftayı 103.000 puan seviyesinin üzerinde kapatan Endeks, şayet 13 Kasım'daki görüşmenin ardından iki lider olumlu mesajlar verirlerse yükselişini sürdürebilir.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi