eBay, Çin'de yatırımını artırıyor


E-ticaret devi eBay Shanghai Huangpu bölgesi ticaret komisyonu ile, 30 Ekim Çarşamba günü, bütün bir endüstri zinciriyle sınır ötesi e-ticaret desteklemek üzere bir protokol imzaladı.

İki tarafın, imzalanmış protokol uyarınca, sınır ötesi e-ticareti desteklemek amacıyla bir finansal hizmet platformu, bir lojistik merkezi ve ürün sergileme merkezi kurmak üzere ortak çalışmaya girmesi bekleniyor.

Çin'deki en büyük merkezini Huangpu'da kurmuş bulunan eBay ve aynı bölgenin ticaret komisyonu ayrıca bir yetenek eğitme üssü ve inovasyon, girişimcilik ve Ar&Ge merkezleri oluşturacak; sınır ötesi e-ticaret yapan daha çok şirketin merkezini Huangpu'da kurmasına yardımcı olacak.

Ortaklık, sınır ötesi e-ticarette ihracatı kolaylaştıracak ve endüstriyel potansiyelin önünü açacaktır. Bu çerçevede, eBay'in Çin Sınır Ötesi Ticaret Bölümü Genel Müdürü Zheng Changqing'in dediğine göre, Shanghai'nin küresel sınır ötesi ticarette daha büyük bir rol oynamasına yardımcı olacaktır.

Shanghai Yerel Ticaret Komisyonu Başkan Vekili Shen Weihua, eBay gibi e-ticaret şirketlerinin, hem kentin sınır ötesi e-ticaretinin gelişim ortamına ve hem de Shanghai'nin dış ticaret yapısının dönüşümüne ve geliştirilmesine katılımını çok olumlu karşıladıklarını açıkladı.

Şu anda Shanghai, ütünlerini eBay aracılığıyla 70'ten fazla ülkeye pazarlıyor. Ev dekorasyon ürünleri, otomobil parçaları ve beyaz eşya en çok satılan ürün kategorisinde bulunuyor.

Çin Uluslararası Radyosu

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi