Dolar'da 7 lira kuvvetli direnç

USDTRYUSDTRY- 6.9260 Desteği Üzerinden Yukarı Toparladı...


TCMB 22 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği toplantısına ilişkin yayınladığı toplantı özeti metninde, fiyat istikrarı ve finansal istikrar doğrultusunda tüm araçların kullanılacağı ve parasal duruşun enflasyondaki düşüşün sürekliliğini sağlayacak şekilde belirleneceği belirtildi. Virüs salgınına ilişkin olarak ise, hastalığa bağlı olumsuz etkilerin geçici olduğu ve yılın ikinci yarısıyla birlikte yurt içi talepte daha güçlü ve erken olmak üzere, ekonominin toparlanma eğilimine gireceği vurgulandı. ABD cephesine baktığımızda ise açıklanan haftalık işsizlik haklarından yararlanma başvuruları bir önceki haftaya göre bir gerileme kaydetse de 3,839milyon ile beklentilerin üzerinde geldi.


Euro bölgesi tarafında ise Avrupa Merkez Bankası faiz oranını değiştirmedi.


Tüm bu gelişmeler eşliğinde USDTRY paritesine baktığımızda, geçtiğimiz işlem gününde yükselen kanalın altına kıran ve 6.94 seviyelerine kadar gerileme kaydeden parite bugün alıcılı seyrediyor. 6.9260 destek bölgesi üzerinde gelen alımlarla yeniden 7.0000 direnç bölgesine yaklaşan paritede bu bölgenin yukarı kırılması halinde 7.0500 ve 7.1000 seviyeleri sonraki direnç bölgeleri olarak izlenebilir. Aşağıda ise 6.9260 bandı altı gerilemelerde 6.8800 ve 6.8200 seviyeleri destek oluşturabilir.


Destekler: 6.9260-6.8800-6.8200

Dirençler: 7.0000-7.0500-7.1000

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi