Bugün Ne İzlenecek?


Bugün Ne İzlenecek? " Euro Bölgesi'nde TÜFE ve İnşaat Verileri " ABD'de İnşaat İzinleri, Konut Başlangıçları ve Fed Faiz Kararı " İçeride Konut Satışları

Global piyasalar bu sabah: Nötr Dünü %0,1-0,4 bandında yüksleişle kapatan ABD endekslerinde bu sabah vadeli işlemlerde %0,15 civarında değer kaybı var. Asya'da Şangay'da %0,38'lik yükseliş var iken Nikkei'de %0,16'lık kayıp var. Brent petrol ise Suudi Arabsitan'ın petrol tedarikinin depolardan da karşılanarak saldırı öncesindeki normal seviyeye döndüğüne ilişkin açıklaması sonrasında 65 doların altındaki seyrini sürdürüyor. Günün Odak Noktası: Dışarıda Fed'in FOMC toplantısının sonuçları, içeride BDDK'nın 46 milyar TL'lik krediyi takibe alma talebi. Bu akşam TSİ 21:00'de açıklanacak Fed faiz kararında 25 baz puanlık indirim bekleniyor. 25 baz puanlık indirime kesin gözle bakılırken merak edilen önümüzdeki dönem ile ilgili verilecek sinyaller ile yeniden varlık alım programı başlatıp başlatılmayacağında. Biz Fed'in gelişmeleri izlemeye devam edeceğini ve gerekirse yapılmasından da çekinmeyeceğine yönelik söylemini sürdürmesini bekliyoruz. Bu anlamda Fed Başkanı Powell'ın TSİ 21:30'da yapacağı basın toplantısı kritik önemde. BDDK, dün akşam yayımladığı tavsiyede ağırlıklı olarak inşaat ve enerji sektörlerinde kullandırılmış toplam 46 milyar TL'lik (8 milyar dolar) kredinin takipteki kredilere alınarak zarar karşılıklarının ayrılması konusunda bildirimde bulundu. Sermaye yeterlilik oranının 50 baz puan düşüşle 17,7'ye, takibe dönüşüm oranı ise %4,6'dan %6,3'e çıkacak. Bu da bankaların yaklaşık 3,4 milyar dolarlık (21 milyar TL) kısım için karşılık ve zarar yazacağı anlamına gelmekte. Bankacılık sektörünün bu yılın ilk 7 ayındaki toplam karı 28,2 milyar TL toplam ödenmiş sermayesi 100,96 milyar, toplam özkaynağı ise 454,5 milyar TL. BIST'de beklentiler... Yükselen petrol fiyatlarının etkisiyle gün içerisinde 100.976 puana kadar gerileyen 100 Endeksi, ikinci yarıda petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle kapanışı %1,11'lik kayıpla 101.447 puandan yaptı. 102.300 altında kapanışı negatif olarak değerlendirirken satış baskısının artmaması için 100.800-100.500 korunması gereken destek olarak takip edilebilir. BDDK kararı ile bankacılık hisselerinde zayıf seyir ile birlikte BIST'te negatif açılış görebiliriz.

 Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.


#gündem

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi