Apple'in gündeminde dijital para birimi yok


Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook, şirketlerin rakip para birimleri kurarak güç kazanmaya çalışmamaları gerektiğini söyleyerek Apple kripto para birimi oluşturulmasına karşı olduğunu belirtti.

Facebook, üç ay önce Libra Birliği'nin diğer üyeleriyle ortak olarak, Haziran 2020'de dijital bir para birimi çıkarmayı planladığını duyurmuştu.

Cook, Les Echos gazetesinin Apple'ın buna ayak uydurmayacağı sorusuna gündemde olmadığını cevabını verdi.

Cook, "Hayır. Bir para biriminin ülkelerin elinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Rekabetçi bir para birimi oluşturan özel bir grup fikri konusunda rahat değilim. Özel bir şirket bu şekilde güç kazanmaya çalışmamalı." diye konuştu.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi