Akıllı TV'ler, Netflix ve Facebook'a hassas kullanıcı verileri gönderiyor


İngiltere'de Northeastern University ve Imperial College London'dan araştırmacılar, evlerdeki akıllı TV'ler ile bazı cihazların kullanımda olmaması halinde bile Netflix, Google ve Facebook dahil şirketlere hassas kullanıcı verilerini sızdırdığını bildirdi.

Araştırmacılar, Samsung ve LG tarafından üretilen ve Roku ve Amazon'a ait Fire TV tarafından dağıtılan bir dizi akıllı TV'nin Netflix'e ve üçüncü taraf reklamverenlere konum ve IP adresi gibi veriler gönderdiğini tespit etti.

Verilerin, kullanıcının bir Netflix hesabı olup olmadığına bakılmaksızın elde edildiği belirtildi.

Araştırmacılar ayrıca, mikrofonlar ve kameralar başta diğer akıllı cihazların Spotify ve Microsoft dahil onlarca üçüncü tarafa kullanıcı verileri gönderdiğini tespit etti.


#gündem

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi