ABD doları, Libra'nın temelini oluşturan ana para birimi olacak


Der Spiegel'in haberine göre ABD Doları, Facebook'un planlanan dijital para birimi Libra'yı destekleyen para sepetinin % 50'sini oluşturacak.

Alman dergisi, Çin'in para birimi yuan'ın sepete dahil edilmeyeceğini ve bunun da yetkililerin, iki ekonomik güç arasındaki ticari ilişkilerin gergin olduğu bir dönemde planlanan kripto para biriminin ABD'deki yolunu açmasına yardımcı olacağını belirtti.

Dergi, Alman milletvekili Fabio De Masi'nin sorusuna yanıt olan bir mektupta, Facebook'un Libra sepetinin % 50'sinin dolar ardından % 18 ile euro, % 14 ile yen, % 11 ile İngiliz sterlini ve % 7 ile Singapur dolarının takip edeceğini açıkladığını bildirdi.

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi