99.700 aşılırsa yukarı yönlü hareketlilik başlayabilir

BIST100 endeksi dünkü işlem gününü %0,11 oranında kayıp ile 98.737 puandan kapattı. Endeks gün içinde 97.880-99.791 bandında hareket etti. Güne küresel borsalardaki olumlu havanın etkisi ile yükselişle başlayan endeks 100.000 direncine doğru yükselişlerde artan satışlarla yönünü yeniden aşağı çevirdi. Gün içi gelen satışların 97.880 puanda karşılanması ile toparlanma çabasına giren endekste 97.880 puanda destek bulunuldu. Endeksin günü 22 günlük AO'sının karşılık geldiği 98.300 üzerinde kapatması teknik açıdan olumlu. Dünkü işlemler sonunda 99.700'e gerileyen 5 günlük AO'sının geçilmesi yukarı hareketin debam etmesi için önemli. Özetle endekste 99.700-100.000 bölgesinin aşılması halinde yukarı hareketlilik başlayabilir. Önemli dirençler ise 102.000-103.000 olarak izlenebilir. Teknik göstergelerden RSI, Momentum ve Stochastic negatif eğilimde, orta vadeli göstergesi MACD sıfır çizgisi üzerinde olumlu görüntüsünü sürdürmektedir. Endeks dolar bazında 1,39 cent günü kapattı. Kısa vadede 1,40 cent üzerinde hareketin başlaması negatif görüntünün artmaması için önemli. ABD Başkanı Trump, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) küresel bir salgın haline dönüşmesinde Çin'i

sorumlu katmasına karşın Çin'in virüsü kasten üretmediğini söyledi. Trump'ın Çin konusunda bir miktar tonunu yumşatması küresel borsaların rahatlamasını sağladı. Dün günü pozitif kapatan ABD borsalarında da bu sabah vadeli endekslerinin artıda olduğunu görmekteyiz. Asya borsaları da artı yönde bulunuyor. Bugün veri gündeminde, Almanya fabrika siparişleri ve PMI, Euro Bölgesi perakende satışlar ve PMI, ABD'den adp Tarım Dışı İstihdam verileri bulunmaktadır. BİST100 endeksinde açılışın pozitif olmasını beklemekteyiz.


SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi