Çin'in yeni mega havaalanı açılmaya hazır


Çin, kuruluşunun 70'inci yıldönümünde Beijing'in güneyinde mega bir havalimanı açmaya hazırlanıyor. Beijing Daxing Uluslararası Havaalanı'nın, yapımı tamamlanarak uçuşlara hazır hale getirildi, hatta ilk deneme uçuşları da yapıldı. Havacılık sektörünün merakla beklediği yeni havalimanı, Çin ve Beijing'i ikinci bir küresel geçit merkezi haline getirecek.

Şu anda kullanılmakta olan Beijing Uluslararası Havalimanı tam kapasite ile çalıştığı için yeni seferlerin yapılmasına müsait değil, ayrıca havalimanı 2018 yılında 100 milyondan fazla yolcuyu ağırladığı için büyümeyi de destekleyemiyor. Çünkü beklentiler Çin'in 2022'de dünyanın en büyük hava seyahat pazarı olarak ABD'yi geçeceği yönünde... Ünlü mimar Zaha Hadid ve Çinli ortakları tarafından tasarlanan milyarlarca dolarlık Daxing, büyümeyi düşünerek tasarlandı ve şu anda 97 futbol sahası büyüklüğünde bir terminale sahip. Havalimanı 'mütevazı' bir beklentiyle 2025 yılına kadar yıllık 72 milyon yolcu ve 2 milyon tonluk kargoyu taşıyacak. Ana plandaki toplam yedi pistin tamamlanmasıyla yılda en az 100 milyon yolcu ve 4 milyon kargo taşıyabilecek. 8 binden fazla çatı penceresi var

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi