Çin'in paylaşım ekonomisi 1.2 trilyon doları geçecek


Dünyada büyük bir hızla yayılan paylaşım ekonomisi Çin'de de hızlı bir şekilde büyüyor. Şu anda 7.36 trilyon yuan büyüklüğe ulaşan paylaşım ekonomisinin 2020 yılında 9 trilyon yuanı (1.28 trilyon dolar) aşması bekleniyor...

İletişim teknolojilerinin hızla gelişmesinin ardından Çin'de paylaşım ekonomisi de hızlı bir biçimde gelişiyor. Konu hakkında hazırlanan son rapora göre, şu anda 7.36 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşmış olan paylaşım ekonomisi, 2020'de 9 trilyon yuanı aşarak 1.28 trilyon dolarlık bir hacme ulaşacak.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Çin, geleneksel bir kurumsal satıcı yerine, emsallerinin sağladığı mal ve kaynaklara erişmek için insanların internet ve mobil teknolojilerini kullandığı paylaşım ekonomisinin yükselişine tanık oldu. Raporda, 2018 yılında Çin'deki 760 milyondan fazla insanın, yaklaşık 75 milyonunun hizmet sağlayıcı olduğu paylaşım ekonomisine katıldı.

Çin'in paylaşma ekonomisi, seyahat ve konaklama gibi yaşam hizmetlerinden endüstriyel üretime, tarıma ve diğer üretime kadar çok çeşitli alanları kapsıyor.

Rapora göre Çinliler, 2019'da paylaşılan ekonomik ürünlerin kullanımından genellikle daha fazla memnuniyet duyuyor. Raporda, gelecekte, paylaşılan ekonomi modelinin kademeli olarak olgunlaşmasıyla birlikte kurumsal hizmet ve 5G teknolojisinin uygulanması yeni bir gelişme yönü olacağı belirtiliyor.

Çin Uluslararası Radyosu

SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
SASA Dünya Devleri ile Masada Mı ?
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
Yıl kapanış fiyatına göre en ucuz 10 hisse
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
İtalyan ortak Yapı Kredi'den çıkma kararı aldı
Hisse Önerileri
Hisse Önerileri
Afyon Çimento Teknik Analizi
Afyon Çimento Teknik Analizi
En Çok Okunanlar
IMG_5892.JPG
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz RSS Simgesi

Parahaberi.com'da yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri ”Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Bu sayfanın içerdiği materyaller sadece örnek piyasa bilgisi iletebilmek ve reklam amaçlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece parahaberi.com'da yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

© 2019 Para Haberi